Aylık arşivler: Mayıs 2013

Motivasyon

Psikoloji dilinde; Motivasyon bireyin hareketlerinin arkasında bulunan güdü adı verilen güçtür. Davranışa enerji sağlayan organizmanın içindeki ve çevredeki güçler olarak tanımlanır. Tabi ki ne kadar bu terimler yabancı gelse de bildiğim tek şey var. Motivasyon herşeyinle ona sarılmaktır. Güç içinde zaten vardır. Sadece onu serbest bırakmasını bileceksin. Dua etmek motive olmayı kolaylaştırır. Motive işi psikoloji ile alakalı olduğu için dua bir numaralı motivasyon aracıdır.
İnsan yeri geliyor sıkılıyor, bunalıyor hatta bazen motivasyonunu kaybediyor. Yoğun iş temposu olan ve sürekli kendini güncellemek ve geliştirmek isteyen insanlar çok sık motive kaybı yaşıyor. Kendimden biliyorum. 🙂 Burada püf nokta motivasyon eksikliği yaşarsanız bir dua edin. 2. Hayal edin. Hayal kurmak ruhu yıldızlara taşır. Sözünü yanlış değilsem Ali Nar hocanın Akaid risaleleri eserinde okumuştum. O günden bu zamana arada bir yıldızlara yolculuk ederim. Bir şeyi yapım aşamasında iyi düşünmek ve planlı yapmak başarıyı mutlaka getiriyor. Birçok zaman plansız işler yaptım. Çoğu yarım kaldı yada vazgeçtim. Son 1 yıldır Allah’a şükür planlı işler yapmaya başladım. Planlı işler yapınca motivasyon kendiliğinden geliyor.
Uzun zamandır bloğuma hiç yazı girmemişim bu konuya da nereden geldiğimi bilmiyorum. Üzerinde kendimce biraz bahsetmek istedim. Sizi motive edecek İki şarkıyla bitireyim 🙂 Olm Selman bu hint işlerine kötü alıştırdın beni. 🙂 Ring Ring Ringa Ring Ring Ringa Rinna Rinna Rin


Ben şarkıyı Türkçe dinlemek istiyorum derseniz. Sertap Erener ablam rengarenk şarkısını dinlerseniz aradığınızı bulursunuz.

Birde Aamir Khan abimin kendisi Müslümandır. All is Well Motivasyon dediğin budur. 🙂


Allah herkesin işlerini yolunda eylesin.