Aylık arşivler: Nisan 2015

Google Amcanın Bilinmeyen Yönleri

Google hayatımızın yerini alan vazgeçilmez motorumuz. Bu makalemde kısaca Google amcanın birçok kullanıcı tarafından bilinmeyen kısımlarını kendimce anlatmaya çalışacağım. Belki birçoğunuz biliyorsunuzdur ama bilmeyenler için anlatayım. Google size her ülkenin şu an kullandığı saati söyleye bilir. Bulunduğunuz ili kendi dilinizde başına time ekleyerek yazarsanız size o ilin yada ülkenin yada başkentin saatini söyler. Yani Bir başka ülkenin yada eyaletin saatini merak ediyorsanız time Ankara time konya time tajikistan time amsterdam time tokyo yazarak oranın saatini öğrene bilirsiniz.

google-saat

Google amca size o anki kur durumu söyleye bilir. Yani bende döviz karşılığı ödemelerde kullanıyorum. Arama yaopacağını yere değer karşılığı para birimini yazarsanız hemen cevabı alırsınız. Yani birçok kişi için bulunmaz nimettir. google-doviz
Google hava durumunu verir. Hava Beyşehir, Hava Ankara yazıp aratırsanız o ilin yada ilçenin yada ülkenin 10 günlük hava durumunu alırsınız. Bu işlemi deniz durumu rüzgar durumu ve her şey için kullana biliriz.
google hava
Kimse bilmiyor olsada Google dünyanın en güçlü hesap makinesidir. Yapa bildiği hesap işlemleri çok gelişmiştir. Bütün hesap işlemlerini Google amcadan yapmak çok kolay.
google hesap