Aylık arşivler: Haziran 2013

Siyaset

Siyasete oldum olası merakım vardır. Biraz sol ve refah camiasından karma bir siyasi yaklaşımım vardır. Refah camiası ile sol ne alaka diyeceksiniz. Böyle gençliğimin büyük kısmını onlarla geçirdim. Erbakan hocanın fikirlerini ve görüşlerini çok beğenen biriyim. İddia ediyorum onun gibi biride bu ülkeye gelmez. Geçen bir arkadaşın Twitter denen beladan kalbini kırmış olabilirim. Onun için üzgün değilim. Siyaset zaten yalan muhabbet gibi bir şeydir. 10 tane adam bir yerlerde konuşma yapar birçok insan şak şak çeker. Zaten siyaseti de bu konuyu konuşmasını da elime bir şey geçeceğinden değil. Ha işte konuşacak mevzu olsun.

Kulakları çınlasın hocamın biri bir şey dedi. Çok konuşmalar üzerine iyi dinle Memleketi Kim yönetirse yönetsin sen kendini yönet. Gemisini kurtaran kaptandır. Gemiyi kurtardıktan sonra Ahmet yönetmiş Mehmet yönetmiş sana ne. Dedim hocam olur mu devlet devlet olacak. Şöyle böyle vs derken, bak oğlum 40 yıl öğretmenlik yaptım. Ülkenin yarısını gezdim. Siyaset için birbirlerini öldüreni gördüm. Kimseye madalya takılmadı. Siyaseti boş ver işine bak dedi. İşte o günlerde www.oyun42.com projesine başladım. Yani kısacası siyasette muhabbet hepsi yalan doğru sözü Kuran-ı Kerim de GÖR. demişler.

Yani iş güç vs derken bu siteyle güzel günler gördük. Tabi siteyi linkleyim dedim nasıl konulara girdim bende bilmiyorum. 😀 Elbette yaptığımız işte hocamın dediği gibi başarılı olmak. Bunun için şu an domain sayısını 300 üzerine çıkarmanın mutluluğunu ayrı yaşıyorum. Şu an 4 kişilik ekibiz. Fatma Kar şirket müdürümüz astığı astık kestiği kestiktir. Mesaiden çalmadan kaçalım. 🙂 Selman Çıtır, Yasin Yaman, İbrahim Kar için sözüm. Ne demiş büyük hocam durmak yok yola devam.

Evlenmeden olmaz

Aklıma geldi Ekrem Şama hocamın bir şiirini paylaşayım dedim. Aslında bu şiir cinaslı şiirler arasından en iyilerinden. Tefekkür yapılacak bir şiir.

Ermiş bir kul, başını kaşıdı bir süre.
Gördüğü olay için daldı tefekküre,

“Ey Allah’ım Sahib-i Hikmet sensin ama,
Bir olay var ki asla sığmıyor aklıma;

Biz kulların şahidiz, her gün de görürüz;
Falanca kulun elli yıldır gece gündüz,

Eli duada, gözü yaşlı, boncuk boncuk.
Tek dileği var senden; erkek bir çocuk.

Duasını bir türlü etmiyorsun kabul,
Acep neden, ne hata işlemiştir bu kul?”

Gösterildi duanın kayıtlı defteri;
Gerçekten dua etmiş elli yıldan beri.

Mülahazat sütunu ve iri bir yazı;
“Kesin makbul değildir duanın bu tarzı.

Görevler yapılıp da dua etmek gerek,
Kul evlat istiyorsa önce evlenecek…”

http://www.ekremsama.com/fkra-iirler/206-evlenmeden-olmaz.html

2013 Haziran ayının 1

2013 Haziran ayının 1. gününde sabah 7.30 siteme baktım. İnceledim. Bir kahvaltı yaptım. Eşimle sabah kahvesi yudumladım. Oturdum masa başına. Geçen sene bu zamanlardan biraz önce başladığım yolculuğa, koyduğum hedeflere fazlasıyla erişmenin mutluluğundayım. Allah’a şükürler olsun. En büyük destekçim eşim, ve dostlarıma teşekkürü borç bilirim. Şu yalan dünyada işte geldik gidiyoruz. 2014 hedeflerini belirledik. Birçok projeye imza attık. Tabi ki bu projeleri birkaç kişi haricinde kimse bilmez. Reklamda yapacak değiliz. 🙂 Çok yakında kendi reklam ağımızı kurma projesi faaliyete geçiyor. Şimdiye kadar ki en büyük yatırımı yapacağız. Hemen hemen her şey hazır. Bölgesel projelerle e ticarete başlıyoruz. Mersin ve Konya’ya özgün 2 projemiz var. Birde oyuncak projemiz bulunmakta. İnşallah çalıştıkça başarıyı yakalayacağız. Allah herkesin gönlüne göre versin.